چگونه یک نرم‌کننده مناسب انتخاب کنیم؟

 

آیا ژاکت پشمی را به همان روشی می‌شویید که تی‌شرت پنبه‌ای را؟ اگر جواب‌تان بله است، پس نباید از نتیجه چندان راضی باشید. همین موضوع درباره شستن موهای وزدار با یک نرم‌کننده مناسب موهای لخت و یا برعکس هم صادق است. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید نرم‌کننده‌ای انتخاب کنید که مناسب جنس و حالت موهای شما باشد.

 

اشتباه‌های رایج

هر نوع مویی نیازمند توجه مخصوص است. برای جلوه بهتر مو باید روش نگهداری درست آن را به کار گرفت و این به معنای انتخاب نرم‌کننده و شامپویی است که برای موهای ما ساخته شده‌اند. استفاده از شامپو و نرم‌کننده نامناسب، بیشتر اوقات نشانه‌های واضحی دارد. با این حال، اشتباه‌هایی که افراد در انتخاب نرم‌کننده مناسب مرتکب می‌شوند آن قدر عمومی است که می‌توان آنها را دسته‌بندی کرد.

 

نرم‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید با آنچه پزشک‌تان توصیه کرده متفاوت است: نمی‌گوییم برای هر مساله کوچکی به پزشک مراجعه کنید اما بهتر است هر از گاهی با متخصص مشورت کنید. متخصص پوست و مو می‌تواند در شناخت بهتر نوع پوست و موهای‌تان کمک کند؛ بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای انتخاب یک نرم‌کننده یا دیگر محصول‌های مناسب، مشورت با متخصصان است.

 

از نرم‌کننده حجم‌دهنده برای موهای موج‌دار استفاده می‌کنید یا از نرم کننده صاف‌کننده برای موهای لخت: وقتی از نرم‌کننده استفاده می‌کنید دو حالت دارد؛ یا موها را حجیم‌تر جلوه می‌دهد یا کم‌حجم‌تر. اگر موهای‌تان در حالت عادی هم حجم زیادی دارد به نرم‌کننده‌ای نیاز دارید که حجم موها را کمتر کند و آنها را تحت کنترل شما درآورد. اگر موهای‌تان صاف و لخت است، به نرم‌کننده حجم دهنده نیاز دارید. اگر از نرم‌کننده‌هایی غیر از این استفاده می‌کنید، موهای‌تان بعد از حمام چرب به نظر می‌آیند و شل و افتاده می‌شوند.

 

موهای خشک دارید اما از شامپوهای تقویتی استفاده می‌کنید: راه‌حل خشکی موها تقویت کردن‌شان نیست. درمان اصلی موهای خشک، رطوبت بیشتر است نه تقویت. اگر به موهای خشک شامپوی پروتئینه بزنید مثل این است که برای رفع تشنگی، آبگوشت بخورید! موهای آسیب دیده و خشک احتیاج به نرم‌کننده‌ای رطوبت‌رسان دارند. استفاده از این نوع نرم‌کننده برای احیای قسمت‌های خشک شده تارهای مو، هفته‌ای یک تا دو بار لازم است.

 

توصیه‌های مهم

به ریشه موها شامپو بزنید اما تنها به ساقه آنها نرم‌کننده بزنید.

به ندرت و تنها در صورت تخریب ریشه‌ای موها، ممکن است لازم باشد به ریشه موها هم نرم‌کننده بزنید.

پس از زدن نرم‌کننده، از آب ولرم و اگر می‌توانید سرد برای شستن موها استفاده کنید.

 

نرم‌کننده‌ها باعث ریزش موها نمی‌شوند

مدتی است این باور در میان مردم رواج پیدا کرده که استفاده از نرم‌کننده‌های مو باعث ریزش موهای سر می‌شود اما به عقیده متخصصان پوست و مو این مساله به هیچ وجه علمی نیست. تاثیر نرم‌کننده‌ها تنها روی ساقه مو است و به شکل یک پوشش فیزیکی و همین طور تغییردهنده انعطاف‌پذیری و pH ساقه مو عمل می‌کند.

منبع:همشهری تندرستی

/ 5 نظر / 5 بازدید
هزاران گنج

سلام عزیزم عالی بود سپاس از مطالب خوبتان[دست]

هزاران گنج

اي مرغ آفتاب! زنداني ديار شب جاودانيم يك روز، از دريچه زندان من بتاب *** مي خواستم به دامن اين دشت، چون درخت بي وحشت از تبر در دامن نسيم سحر غنچه واكنم با دست هاي بر شده تا آسمان پاك خورشيد و خاك و آب و هوا را دعا كنم گنجشك ها ره شانه ي من نغمه سر دهند سرسبز و استوار، گل افشان و سربلند اين دشت خشك غمزده را با صفا كنم *** اي مرغ آفتاب! از صد هزار غنچه يكي نيز وا نشد دست نسيم با تن من آشنا نشد گنجشك ها دگر نگذاشتند از اين ديار وان برگ هاي رنگين، پژمرده در غبار وين دشت خشك غمگين، افسرده بي بهار *** اي مرغ آفتاب! با خود مرا ببر به دياري كه همچو باد، آزاد و شاد پاي به هرجا توان نهاد، فریدون مشیری[گل][گل][گل]

سیوان

با سلام مطالب جالبی داری اگه می خوای به وبلاگ منم سر بزن. www.saywan75.blogfa.com اینم آدرس وبلاگم. [هورا][دلشکسته][دلقک][گل][گل][گل] این سه تا گل تقدیم به شما

سیوان

با سلام مطالب جالبی داری اگه می خوای به وبلاگ منم سر بزن. www.saywan75.blogfa.com اینم آدرس وبلاگم. [هورا][دلشکسته][دلقک][گل][گل][گل] این سه تا گل تقدیم به شما