علائم افزایش غلظت خون چیست؟

این فوق تخصص خون در مورد انواع بیماری غلظت خون گفت: ‌بیماری غلظت خون حقیقی به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود که در بیماری غلظت خون اولیه، تولید گلبول‌های قرمز خون توسط سیستم خونساز بدن به صورت خودکار بالاست. در غلظت خون ثانویه، سیستم خونساز بدن سالم است ولی بیماری‌هایی مانند بیماری‌های مزمن ریوی، کلیوی و قلبی و یا تومورها وجود دارد که می‌توانند موجب بروز غلظت خون بالا شوند.


 
غذای چرب بر بیماری غلظت خون تاثیری ندارد
 
رییس بخش انستیتو کانسر بیمارستان امام درخصوص عدم تاثیرگذاری غذاهای چرب بر این بیماری، گفت: این بیماری بر اثر خوردن غذاهای ناسالم، چرب و روغن نباتی مایع و جامد ایجاد نمی‌شود و مصرف میوه‌ها و یا نوشیدن آب انار که در فرهنگ ما برای کاهش غلظت خون توصیه می‌شود بر کاهش هموگلوبین خون تاثیری ندارد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: اغلب افراد ساکن در مکان‌های مرتفع نظیر کوهستان و یا مکان‌هایی که آلودگی هوا زیاد است بیشتر از سایرین دچار بیماری غلظت خون می‌شوند.
 
این فوق تخصص خون در خصوص تاثیر استرس بر این بیماری اظهار داشت: استرس، کار و فعالیت زیاد بر روی بیماری غلظت خون تاثیری ندارد و تنها عامل بروز غلظت خون کاذب می شوند.
 
رییس بخش انستیتو کانسر بیمارستان امام درخصوص راه‌های درمان بیماری غلظت خون ، گفت: برای درمان غلظت خون کاذب از مایعات و در غلظت خون اولیه از خونگیری و داروها استفاده می شود و در نهایت در غلظت خون ثانویه باید بیماری های زمینه ای که موجب بروز غلظت خون شده است، برطرف شود.

/ 0 نظر / 13 بازدید